+Babbel

Babbel to coś więcej niż aplikacja, to społeczność i lekcje live.

Jak zawsze recenzując aplikację, skupimy się na jej opisie i zwrócimy uwagę na ciekawe funkcje jakie oferuje. Nie porównujemy pracy z aplikacją do pracy na klasycznym kursie z nauczycielem, więc nie znajdziecie tu krytyki i szukania minusów korzystania z aplikacji.

JAK WYGLĄDA NAUKA Z BABBEL?

Jak przy większości aplikacji, cała przygoda zaczyna się testem, lub możecie sami określić na którym poziomie jesteście. My wybraliśmy poziom najniższy dostępny, czyli A1 i tym samym zaczęliśmy naukę od wyrażeń „hi”, „goodbye” i „thank you”.

Tempo wprowadzania nowych wyrażeń to 3 lub 4 na każdej kolejnej lekcji, a ilość ćwiczeń skutecznie je utrwala. Do tego, aplikacja proponuje powtórki w formie odsłuchu, powtórki ustnej, fiszek, lub pisemnie.

Po pierwszej lekcji apka zaprasza do ustalenia celu nauki, gdzie macie do wyboru różne cele i czas trwania codziennych sesji: 5, 15, 30, 45minut. My przetestowaliśmy 5-minutówki. Możesz też określić kiedy chcesz się uczyć, przy śniadaniu, w drodze do pracy, w porze obiadowej, w przerwie, w drodze do domu czy wieczorem, ustawić godzinę i częstotliwość. Te ustawienia są dla Ciebie, niestety nie wyskoczy przypominajka o ustalonej godzinie, aby zrobić lekcję, natomiast możesz się spodziewać regularnie maili z motywującą do pracy treścią.

JAK PRZEBIEGA LEKCJA

Najpierw otrzymujecie prezentację nowych wyrażeń, a następnie są one ćwiczone w różnorodnych zadaniach: zaznaczając tłumaczenie wyrażeń, wstawiając je ze słuchu w dialog, dopasowując tłumaczenia, ćwicząc ich wymowę. Po tych ćwiczeniach, nowo przerobione słówka wskakują do powtórki, do której możesz zajrzeć i w wybrany przez siebie sposób powtórzyć.

Najbardziej ciekawiła nas identyfikacja mowy. Powiedzmy, że jest ok, aczkolwiek aplikacja ma dosyć dużą tolerancję niepoprawnej wymowy. Oto przykład: zaakceptowała wymowę /gut nit/ zamiast /gud najt/ dla „good night” (dobranoc), ale nie przeszło /hi/ zamiast haj dla „hi” (cześć). Z drugiej strony gorzej byłoby gdyby akceptowała tylko perfekcyjną wymowę, bo to zniechęca, a na początkowym etapie nauki motywacja jest kluczowa!

Fajną sprawą są komentarze kulturowe lub dotyczące stylu języka, np. wersje nieformalne zwrotów, czy dodatkowe tłumaczenie słowa lub zwrotu w kontekście kulturowym. To takie dodatki, które normalnie na lekcji otrzymujemy od nauczyciela, a tutaj są w formie krótkich dopisków, które uzupełniają wiedzę o języku.

Duży plus dajemy aplikacji na to, że przerywając lekcję, możemy do niej wrócić w dowolnym momencie i nie musimy robić lekcji od początku, tylko kontynuujemy tam gdzie skończyliśmy.

TROCHĘ WIĘCEJ O BABBEL LIVE

Kolejną, a raczej oddzielną funkcją Babbel są lekcje live [https://support.babbel.com/hc/pl/articles/360059593771-Jak-mog%C4%99-do%C5%82%C4%85czy%C4%87-do-lekcji-Babbel-Live-], do których możesz dołączyć wybierając w zakładce „live” tą lekcję, która Cię interesuje. Warto zaznaczyć, że tematy lekcji korespondują z tematami, które spotkacie w aplikacji.

Wchodząc w „live” zobaczysz listę lekcji, na które możesz się zapisać, a przy nich temat, poziom, nauczyciela oraz ile miejsc zostało (lekcje są grupowe).

Jest to wspaniałe doświadczenie, lekcje są kameralne, a uczniowie pochodzą z różnych krajów. Po jakimś czasie możecie spotykać niektórych uczniów parokrotnie, co jest niezwykle miłym doświadczeniem.

ILE TO KOSZTUJE

Możecie przetestować darmową wersję przez 7 dni, a następnie skorzystać z płatnej subskrypcji w wysokości około 20zł za miesiąc (koszt miesięczny jest różny przy różnych opcjach i ofertach, które pojawiają się regularnie – warto śledzić i polować na okazję).

Babbel live jest dodatkowo płatne i w zależności od wybranej opcji jest to koszt 220zł – 435zł za miesiąc nauki – w zależności od wybranej opcji czasowej. Z B.Live możecie zrezygnować w ciągu 20 dni od zakupu i otrzymać zwrot kosztów.

Co otrzymujesz w płatnej subskrypcji do aplikacji, BEZ Babbel live:

• Dostęp do lekcji na wszystkich poziomach zaawansowania.
  • Różnorodne metody – gry, video, podcasty.
  • Kursy tematyczne związane z kulturą, podróżami i karierą.

W Babbel Live otrzymasz pełny dostęp do: Babbel Live & aplikacji Babbel.

Podsumowując, polecamy Babbel osobom, które lubią naukę w krótkich codziennych sesjach, chcą uczyć się samodzielnie i są otwarci na udział w lekcjach live – dla pełnego efektu nauki warto z tego skorzystać lub korzystać z samej aplikacji Babbel i dodatkowo zapisać się na kurs z nauczycielem spoza Babbel.

Dajcie znać czy uczycie się z tą apką i jakie są Wasze wrażenia;)