Busuu – czy wartoo?

CO TO ZA APKA I JAK SIĘ Z NIEJ KORZYSTA

W skrócie: Apka Busuu oferuje naukę 12 języków w trybie 10 minutowych lekcji. Możecie uczyć się za darmo na komputerze, lub w wersji premium na komputerze lub na telefonie.

W tych krótkich lekcjach znajdziecie ćwiczenia na wszystkie umiejętności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie.

My przećwiczyliśmy dwa skrajne poziomy: A1 i C1, a oto nasze subiektywne spostrzeżenia:

1. Najatrakcyjniejszą cechą Busuu jest gigantyczna społeczność, którą tworzą native speakerzy każdego z tych języków, którzy oceniają Twoje wypowiedzi pisemne lub nagrania (jak się domyślacie, funkcja dostępna w wersji premium). Również Ty masz możliwość wystawić komentarz do nagrania lub wypowiedzi pisemnej kogoś kto uczy się polskiego. Bomba, co? Macie dzięki temu możliwość użycia języka i otrzymujecie szybko cenne uwagi i wskazówki od samych native speakerów.

Nie bójcie się tutaj oceny, ludzie gromadzą się tu dlatego, że go nie znają, a nie dlatego, że mówią płynnie;)

2. Zadania są krótkie, dzięki czemu wciągające. Zwinnie przeskakujecie z zadania na zadanie, nie czując jak szybko mija cała lekcja. Jak popełnicie błąd, na koniec te zadania z błędną odpowiedzią zostaną wyświetlone ponownie. Ta lakoniczność zadań jest bardzo ceniona przez użytkowników, co widać po opiniach w sieci. Te opinie są różne, nie wszystkie pochlebne, ale sugerujemy, aby wyrobić sobie swoją.

3. Zadania są różnorodne: zaczyna się prezentacją słownictwa, wyrażeń lub wszystkiego jeśli jest to video lub tekst, a w dalszych częściach ćwiczone jest to co zostało zaprezentowane. Szczególnie fajne jest to, że poziom A1 wprowadza kursanta powoli, prezentując małe dawki języka, pozwalając na różnorodne powtórki.

WADY APKI

– Nie ma wersji darmowej na Android dla wielbicieli nauki w podróży czy innych mniej formalnych sytuacjach, ale pracują nad tym, aby była. Plus dla support Busuu, który na moje zapytanie o to odpowiedział w ciągu 24h.

– Brakuje możliwości powrotu do poprzedniej zakładki, aby poprawić lub po prostu raz jeszcze przeczytać zadanie. Można jedynie wyjść z lekcji i zrobić ją od początku.

– Jeśli przerwiesz nauke w środku lekcji, Twoje odpowiedzi nie zapiszą się, musisz ukończyć całą lekcję. Czy to wada czy zaleta? Stwierdzicie sami.

Można by się przyczepić do paru rzeczy, ale szkoda czasu, bo przyjemność jej obsługi to już ogromny atut, a czepiać można się każdej formy nauki.

Wypróbujcie sami i zobaczycie czy Busuu jest dla was, czy szukacie czegoś innego dla siebie. Konicznie dajcie znać w komentarzu, jak oceniacie aplikację.